Rajd Dakar: Marek Goczał najszybszy na 9. etapie

11 stycznia 2022

Rywalizujący w kategorii lekkich pojazdów UTV Marek Goczał był najszybszy na 9. etapie terenowego Rajdu Dakar z metą w Wadi Ad Dawasir. Trzecie miejsce zajął Michał Goczał, a piąty był Aron Domżała. Liderem pozostaje 2. we wtorek Amerykanin Austin Jones. 3. – Michał Goczał, 4. – Marek Goczał, 16. – Aron Domżała.

Dziesiąty wśród motocyklistów na 9. etapie był Maciej Giemza, a Konrad Dąbrowski przekroczył linię mety na 26. pozycji. Triumfował Chilijczyk Jose Ignacio Cornejo. Prowadzenie w klasyfikacji generalnej objął Austriak Matthias Walkner. 21. – Giemza, 31. – Dąbrowski. Na 33. miejscu w kategorii kierowców samochodów uplasował się we wtorek Jakub Przygoński. Pilotowany przez Niemca Timo Gottschalka Polak spadł w klasyfikacji generalnej z czwartej na szóstą pozycję. Zwycięzcą etapu został reprezentant Republiki Południowej Afryki Giniel De Villiers. Liderem pozostaje trzeci we wtorek Katarczyk Nasser Al-Attiyah. Szósty na 9. etapie w rywalizacji quadów był Kamil Wiśniewski, który utrzymał 3. miejsce w klasyfikacji generalnej. Najlepszy okazał się Amerykanin Pablo Copetti, natomiast w rajdzie prowadzi nadal Francuz Alexandre Giroud. Na piętnastej pozycji wśród ciężarówek uplasowała się załoga Petronas Team de Rooy Iveco, której mechanikiem pokładowym jest Polak – Darek Rodewald. Etap wygrał Rosjanin Eduard Nikołajew, a liderem jest jego rodak Dmitrij Sotnikow. Ekipa Rodewalda zajmuje 6. miejsce. W środę 10. etap – z Wadi Ad Dawasir do Biszy.