Republikańscy senatorowie krytykują Bidena: Powtarza geopolityczne błędy z przeszłości

16 czerwca 2021

Republikańscy członkowie komisji spraw zagranicznych amerykańskiego Senatu skrytykowali we wspólnym oświadczeniu prezydenta USA Joe Bidena za jego środowe spotkanie z prezydentem Rosji Władimirem Putinem w Genewie. Stwierdzili, że Biden powtarza geopolityczne błędy z przeszłości.

 

„Prezydent Biden zasygnalizował podczas swojej pierwszej podróży zagranicznej, że USA powróciły do powtarzania dekad geopolitycznych błędów Demokratów” – napisali w oświadczeniu przesłanym mediom senatorowie Ted Cruz z Teksasu, Ron Johnson z Wisconsin i John Barrasso z Wyoming. Tekst opublikowano tuż przed rozpoczęciem konferencji prasowej Bidena po spotkaniu z Putinem.

Jak stwierdzili senatorowie, prezydent USA „pozwalając na ukończenie gazociągu Nord Stream 2 zagraża bezpieczeństwu energetycznemu Europy”. Skrytykowali Bidena również za okazanie słabości wobec Putina, co według nich zachęca go do agresji i dalszych wrogich działań w cyberprzestrzeni. „Prezydent Biden wysyła sygnał słabości i obłaskawiania naszych przeciwników zachęcając i ośmielając ich. To złe przesłanie” – konkludują przedstawiciele Partii Republikańskiej. Cruz, Johnson i Barrasso to czołowi krytycy polityki demokratycznej administracji wobec Nord Stream 2, kilkakrotnie wysyłając listy otwarte w tej sprawie.

PARTNERZY