Strzała Walońska: Triumf Katarzyny Niewiadomej!

17 kwietnia 2024

Katarzyna Niewiadoma (Canyon//SRAM Racing) wygrała odbywający się w Belgii kolarski wyścig jednodniowy Strzała Walońska. Polka wyprzedziła na bardzo stromym podjeździe Mur de Huy Holenderkę Demi Vollering (Team SD Worx – Protime, +0:02) oraz Włoszkę Elisę Longo Borghini (Lidl – Trek, +0:04). To jeden z największych sukcesów 29-letniej Niewiadomej w karierze. Polka po raz trzeci stanęła na podium tej imprezy, ale po raz pierwszy na najwyższym stopniu. W 2021 roku była druga, a w 2017 trzecia.

Stephen Williams z ekipy Israel – Premier Tech wygrał rozgrywany w Belgii kolarski wyścig jednodniowy Strzała Walońska. Brytyjczyk zaatakował 300 metrów przed metą na słynnym podjeździe Mur du Huy i nie dał się doścignąć. Drugie miejsce zajął Francuz Kevin Vauquelin (Arkéa – B&B Hotels), a trzeci był reprezentant gospodarzy Maxim Van Gils (Lotto Dstny, +0:03). Do mety nie dojechali obaj Polacy – Michał Kwiatkowski (INEOS Grenadiers) i Łukasz Wiśniowski (Bahrain – Victorious).

Hiszpan Juan Pedro Lopez (Lidl – Trek) triumfował na 3. etapie kolarskiego wyścigu Tour of the Alps z metą w austriackim Schwaz. Drugie miejsce zajął Włoch Giulio Pellizzari (VF Group – Bardiani CSF – Faizanè, +0:22), a trzecie – Norweg Tobias Foss (INEOS Grenadiers, +0:38). Jedyny Polak w stawce – Cesare Benedetti (BORA – hansgrohe, +18:03) uplasował się na 71. pozycji. W klasyfikacji generalnej prowadzi Lopez przed Fossem (+0:31) i Australijczykiem Ben O’Connorem (Decathlon AG2R La Mondiale Team, +0:45). Benedetti (+32:15) zajmuje 77. miejsce. Wyścig potrwa do piątku.