Strzelanina w centrum Austin. 13 osób rannych

12 czerwca 2021

W strzelaninie, do jakiej doszło wcześnie rano w śródmieściu Austin w stanie Teksas rannych zostało 13 osób – poinformował p.o. komendanta oddziału policji w Austin, Joseph Chacon. Stan dwóch postrzelonych osób jest oceniany przez lekarzy jako „krytyczny”.

Do strzelaniny doszło po godz. 1:30 nad ranem w śródmieściu Austin, gdzie kwitnie nocne życie. Policja zabarykadowała z obu stron 6th Street, gdzie doszło do incydentu. „Nasi funkcjonariusze zareagowali bardzo szybko, dzięki czemu mogli podjąć w porę działania ze sfery pierwszej pomocy, ratując ludziom życie. Dotyczy to zastosowania opasek uciskowych i założenia uszczelnień klatki piersiowej” – zaznaczył Chacon.

Jedenaście osób zostało przewiezionych do pobliskiego szpitala, dwie poważniej ranne osoby trafiły do klinik specjalistycznych. Jeden z pacjentów znajduje się obecnie na reanimacji – dodał. Jak podkreślił, ranni byli przewożeni do szpitala również radiowozami, ponieważ ruch w śródmieściu Austin jest zazwyczaj bardzo utrudniony. Sprawca strzelaniny nie został jeszcze schwytany – pisze Associated Press, dodając, że według poszlak chodzi o mężczyznę. Policja bada obecnie materiały z telewizji przemysłowej, aby ustalić wizerunek sprawcy.

PARTNERZY