TdF: Dwudziesty etap dla Van Aerta, Bodnar 22.

23 lipca 2022

Belg Wout van Aert (fot.) z grupy Jumbo-Visma wygrał 20. etap kolarskiego wyścigu Tour de France – jazdę indywidualną na czas na dystansie niespełna 41 km z Lacapelle-Marival do Rocamadour. Drugie miejsce zajął lider klasyfikacji generalnej – Duńczyk Jonas Vingegaard (Jumbo-Visma, +0:19), a trzeci był Słoweniec Tadej Pogačar (UAE – Team Emirates, +0:27). Najlepszy z Polaków – Maciej Bodnar (TotalEnergies) uplasował się na 22. pozycji ze stratą 3 minut i 2 sekund do zwycięzcy. 34. – Kamil Gradek (Bahrain – Victorious, +3:43), 70. – Łukasz Owsian (Team Arkéa Samsic, +5:46). Vingegaard jest o krok od triumfu w „Wielkiej Pętli”. Duńczyk wyprzedza Pogačara (+3:34) i Brytyjczyka Gerainta Thomasa (INEOS Grenadiers, +8:13). 45. – Owsian (+2:38:39), 117. – Bodnar (+4:40:23), 121. – Gradek (+4:42:25). W niedzielę ostatni, 21. etap – niespełna 116 km ze startem w paryskiej dzielnicy La Défense i metą na Polach Elizejskich.