Tim Merlier wygrał 3. etap wyścigu Tour de France

28 czerwca 2021

Tim Merlier z grupy Alpecin-Fenix wygrał 3. etap kolarskiego wyścigu Tour de France – niespełna 183 km z Lorient do Pontivy. Belg wyprzedził na finiszu swojego rodaka Jaspera Philipsena (Alpecin-Fenix) oraz Francuza Nacera Bouhanniego (Team Arkéa Samsic). Najlepszy z Polaków – Michał Kwiatkowski (INEOS Grenadiers) uplasował się na 82. pozycji (+1:13). 133. – Rafał Majka (UAE-Team Emirates, +2:15). Na ostatnich kilometrach – jeszcze przed strefą ochronną – w kraksach uczestniczyli dwaj najlepsi zawodnicy ubiegłorocznej „Wielkiej Pętli” – Słoweńcy Tadej Pogačar (UAE-Team Emirates) i Primož Roglič (Team Jumbo-Visma). Pierwszy z nich był 35. ze stratą 26 sekund do zwycięzcy. Roglič zajął natomiast 92. miejsce (+1:21). Prowadzenie w klasyfikacji generalnej utrzymał 7. w poniedziałek Holender Mathieu van der Poel (Alpecin-Fenix) z przewagą 8 sekund nad Francuzem Julianem Alaphilippem (Deceuninck – Quick Step) oraz 31 nad Ekwadorczykiem Richardem Carapazem (INEOS Grenadiers) i Belgiem Woutem van Aertem (Team Jumbo-Visma). 71. – Kwiatkowski (+8:41), 83. – Majka (+10:24). We wtorek 4. etap – nieco ponad 150 km z Redon do Fougères.