Tour de France: Tadej Pogačar wygrał 17. etap i umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej

14 lipca 2021

Tadej Pogačar (UAE-Team Emirates) wygrał 17. etap kolarskiego wyścigu Tour de France – nieco ponad 178 km z Muret do Saint-Lary-Soulan. Metę odcinka ulokowano na Col de Portet. Słoweniec wyprzedził na finiszu Duńczyka Jonasa Vingegaarda (Team Jumbo-Visma, +0:03) i Ekwadorczyka Richarda Carapaza (INEOS Grenadiers, +0:04). Najlepszy z Polaków – Rafał Majka (UAE-Team Emirates) uplasował się na 25. pozycji ze stratą 9 minut i 33 sekund do zwycięzcy. 138. – Michał Kwiatkowski (INEOS Grenadiers, +34:10). Pogačar umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej „Wielkiej Pętli”. Drugie miejsce zajmuje Vingegaard (+5:39), a trzecie – Carapaz (+5:43). Z drugiej na czwartą pozycję spadł Kolumbijczyk Rigoberto Uran (EF Education-Nippo, +7:17). 41. – Majka (+1:49:05), 68. – Kwiatkowski (+2:28:10). W czwartek 18. etap – niecałe 130 km z Pau do Luz Ardiden. Wyścig potrwa do niedzieli.