Tour of the Alps: Tao Geoghegan Hart wygrał 2. etap i umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej

18 kwietnia 2023

Brytyjczyk Tao Geoghegan Hart (INEOS Grenadiers) wygrał 2. etap kolarskiego wyścigu Tour of the Alps – nieco ponad 165 km z austriackiego Reith im Alpbachtal do włoskiej miejscowości Ritten. Drugie miejsce zajął Australijczyk Jack Haig (Bahrain – Victorious), a trzeci był Kolumbijczyk Santiago Buitrago (Bahrain – Victorious, +0:02). Polacy nie startują. Geoghegan Hart umocnił się na prowadzeniu w klasyfikacji generalnej. Brytyjczyk ma szesnaście sekund przewagi nad Austriakiem Felixem Gallem (AG2R Citroën Team) oraz 22 nad swoim rodakiem Hughem Carthym (EF Education-EasyPost). Wyścig potrwa do piątku.