Transfery w letnim okienku: Grzybek, Ojrzyński, Bohar

22 czerwca 2022

Mateusz Grzybek został nowym piłkarzem Radomiaka Radom. 26-letni obrońca związał się z klubem z województwa mazowieckiego trzyletnią umową. Grzybek trafił do Radomiaka na zasadzie transferu definitywnego z Bruk-Betu Termaliki Nieciecza. W jej barwach w minionym sezonie ekstraklasy wystąpił w 26 spotkaniach i zdobył dwie bramki.

Jakub Ojrzyński został wypożyczony na rok z angielskiego Liverpoolu do rywalizującego w piłkarskiej ekstraklasie Radomiaka Radom. 19-letni bramkarz – syn trenera Korony Kielce, Leszka – w poprzednim sezonie trafił na zasadzie transferu czasowego do walijskiego Caernarfon Town, w barwach którego wystąpił w 31 spotkaniach we wszystkich rozgrywkach i zanotował dziewięć czystych kont.

Damjan Bohar został nowym piłkarzem Zagłębia Lubin. 30-letni pomocnik związał się z „Miedziowymi” kontraktem ważnym do 30 czerwca 2024 roku. Umowa zawiera również opcję przedłużenia o kolejne dwanaście miesięcy. Dla Słoweńca – byłego skrzydłowego m.in. NŠ Mura czy NK Maribor – to powrót do Zagłębia, którego zawodnikiem był w latach 2018-2020. W tym czasie rozegrał w barwach „Miedziowych” 80 spotkań, strzelił 28 goli i zanotował czternaście asyst. Przez ostatnie dwa lata był związany z chorwackim NK Osijek. W minionym sezonie tamtejszej ekstraklasy zdobył cztery bramki w 22 meczach. To piąte wzmocnienie drużyny trenera Piotra Stokowca w przerwie międzysezonowej. Wcześniej do Zagłębia dołączyli pomocnicy – Tomasz Makowski, Serb Marko Poletanović i Arkadiusz Woźniak oraz napastnik Szymon Kobusiński.

PARTNERZY