Trwają walki w rejonie Słowiańska i o Siewierodonieck w Donbasie

18 czerwca 2022

Trwają walki w rejonie Słowiańska i o Siewierodonieck w Donbasie – podaje ukraiński sztab generalny. W celu poprawy pozycji taktycznych siły okupacyjne próbowały przeprowadzić atak na miasto spoza Siewierodoniecka, jednak ten plan się nie udał. Ostrzeliwane są między innymi Lisiczańsk, Metolkine, Ustyniwka i Woronowo. W rejonie Hirskiego, Berestowego i Kodemy ukraińskim siłom udało się zadać straty okupantom. Wycofany z walk został rosyjski 11. Oddzielny Pułk Strzelców Zmotoryzowanych. W ciągu doby Rosjanie stracili 30 jednostek sprzętu wojskowego – podaje ukraiński sztab generalny.

Rosjanie ostrzelali rakietami rafinerię w Krzemieńczuku w środkowej Ukrainie. Wystrzelono od 6 do ośmiu rakiet – podał w mediach społecznościowych gubernator obwodu połtawskiego, Dmytro Łunin. Trafione zostały także inne obiekty infrastrukturalne. Od czasu inwazji na Ukrainę Rosjanie kilkakrotnie atakowali rafinerię w Krzemieńczuku. W ataku z 24 kwietnia zginęła jedna osoba, a 7 zostało rannych.

Rosjanie zbombardowali Krzywy Róg w obwodzie dniepropiertrowskim Ukrainy, miasto rodzinne prezydent państwa Wołodymyra Zełenskiego. Poinformowały o tym lokalne władze. Szef administracji wojskowej Krzywego Rogu Aleksander Wilkul przekazał, że na miasto spadły rakiety. Ostrzał spowodował zniszczenia i ofiary – na razie jednak nieznana jest skala ataku.

PARTNERZY