Trzeci mecz Roberta Lewandowskiego w Barcelonie bez gola

30 lipca 2022

Swój trzeci mecz w barwach Barcelony rozegrał Robert Lewandowski. Kapitan piłkarskiej reprezentacji Polski w spotkaniu z New York Red Bulls grał do 71. minuty i wciąż nie udało mu się w nowym klubie strzelić gola.

Mecz Barcelony z Red Bulls odbył się w amerykańskim Harrison w New Jersey na stadionie Red Bull Arena, a zakończył się zwycięstwem „Blaugrany” 2:0 (1:0). 45 minut w ekipie Red Bulls zagrali Patryk Klimala, a także znany z występów w Legii Warszawa Brazylijczyk Luquinhas. Bramki dla Barcelony zdobyli Ousmane Dembele, a także wprowadzony za polskiego napastnika Memphis Depay. Lewandowski ponownie występował z numerem „12” na koszulce. To koniec amerykańskiego tournee popularnej „Barcy”, która teraz 7 sierpnia zagra towarzysko z meksykańskim U.N.A.M. o Puchar Gampera. Katalończycy nowy sezon Primera Division zainaugurują 13 sierpnia meczem z Rayo Vallecano. Wcześniej, bo 5 sierpnia, odbędzie się oficjalna prezentacja Roberta Lewandowskiego na stadionie Camp Nou.