Urzędnicy odpowiedzialni za bezpieczeństwo zwracają uwagę na zagrożenia, jakie w czasie świętowania 4 lipca czyhają na ludzi i zwierzęta

2 lipca 2024

Urzędnicy odpowiedzialni za bezpieczeństwo zwracają uwagę na zagrożenia, jakie w czasie świętowania 4 lipca czyhają na ludzi i zwierzęta. Ich zdaniem, odpalanie sztucznych ogni najlepiej pozostawić profesjonalistom.

Tylko w ubiegłym roku, na skutek niewłaściwego, bądź nieostrożnego obchodzenia się z materiałami pirotechnicznymi, obrażenia odniosło około 10 tysięcy osób w Stanach Zjednoczonych. Zdaniem urzędników, wielu z tych, nieraz poważnych wypadków, można by uniknąć, gdyby osoby organizujące prywatne pokazy zachowały zdrowy rozsądek, lub w ogóle zrezygnowały z tej formy rozrywki. Zdaniem weterynarzy, czas 4 lipca jest również niezwykle niebezpieczny dla zwierząt domowych. Jak przypominają, nasi ulubieńcy są zdecydowanie bardziej od nas wrażliwi na głośne wybuchy, a wiele z nich kolorowe pokazy przypłaca ciężką nerwicą, a nieraz również życiem. W przededniu 4 lipca zaapelowali o zwrócenie większej uwagi na bezpieczeństwo zwierząt domowych. Zalecili wyprowadzanie ich na bezpiecznej smyczy i w czasie, kiedy będzie jeszcze jasno, a sztuczne ognie nie będą tak powszechne na niebie.

PARTNERZY

single.php