USA: Gol Świderskiego, debiut i bramka Messiego w Interze Miami

22 lipca 2023

Karol Świderski strzelił gola, a jego Charlotte FC po rzutach karnych pokonało FC Dallas 4:1 (w regulaminowym czasie gry był remis 2:2) w meczu piłkarskiego Pucharu Ligi.

Polski napastnik w 61 minucie wykorzystał rzut karny. W barwach Charlotte 85 minut zagrał pomocnik Kamil Jóźwiak, a całe spotkanie rozegrał obrońca Jan Sobociński. W innym meczu Inter Miami pokonał meksykański Cruz Azul 2:1 (1:0). W barwach zespołu z Florydy zadebiutował mistrz świata Lionel Messi. Argentyńczyk pojawił się na boisku w 54 minucie, a w doliczonym czasie gry drugiej połowy zdobył zwycięską bramkę po strzale z rzutu wolnego. W innych spotkaniach meksykański Mazatlan FC pokonał Austin FC 3:1 (0:0), Orlando City po rzutach karnych wygrało z Houston Dynamo 5:4 (1:1 w regulaminowym czasie gry), a Vancouver Whitecaps po konkursie „jedenastek” uległo meksykańskiemu Club Leon 15:16 (2:2 w regulaminowym czasie gry).