Vuelta a Espana: Damiano Caruso wygrał 9. etap

22 sierpnia 2021

Włoch Damiano Caruso z grupy Bahrain Victorious wygrał dziewiąty etap kolarskiego wyścigu Vuelta a Espana. Na trasie z Puerto Lumbreras do przełęczy Alto de Velefique (188 km) drugi, ze stratą minuty i 5 sekund, był Słoweniec Primož Roglič (Jumbo-Visma). który utrzymał prowadzenie w klasyfikacji generalnej. Trzecie miejsce, ze stratą minuty i 6 sekund, zajął Hiszpan Enric Mas (Movistar). Rafał Majka (UAE Team Emirates) zajął 29. miejsce ze stratą 8:01. Roglič w klasyfikacji generalnej wyprzedza Masa, który traci 28 sekund. Trzeci jest tracący minutę 21 sekund Kolumbijczyk Miguel Ángel López (Movistar). W poniedziałek dzień odpoczynku. 10. etap we wtorek – 189 kilometry z Roquetas de Mar do Rincón de la Victoria. Vuelta a Espana potrwa do 5 września.