W Waszyngtonie zawalił się dom. Cztery osoby ranne

2 lipca 2021

W Waszyngtonie DC zawalił się w czwartek budowany pięciokondygnacyjny gmach. Cztery osoby odniosły obrażenia. Uratowano mężczyznę, który był uwięziony pod gruzami.

 

 

„Około 30 osób z miejskiego zespołu ratownictwa technicznego oraz strażaków przedzierało się przez gruzy, aby uratować mężczyznę. Załogi używały specjalistycznych narzędzi, w tym pił łańcuchowych, aby dotrzeć do uwięzionego człowieka” – relacjonowała telewizja CBS. Według komendanta straży pożarnej DC Johna Donnelly’ego ekipy ratownicze pracowały przez ponad godzinę. Robotnik był uwięziony pod trzema piętrami gruzu. Waszyngtońska straż pożarna i EMS tweetowały, że gdy dotarła pomoc był przytomny. Budynek zlokalizowany przy ulicy Kennedy’ego NW zawalił się około godz. 15:30 lokalnego czasu. Akcję ratowniczą utrudniały ciężkie warunki atmosferyczne. „Nie wiemy, co spowodowało zawalenie, ale przez okolicę przeszła sroga burza. Dwie budowle po prawej stronie ulicy zostały uszkodzone, pusta budowla po drugiej stronie również” – powiedział Fox News rzecznik waszyngtońskiego Departamentu Straży Pożarnej i EMS.

Według lokalnych mediów, powołujących się na władze przeciwpożarowe, cztery osoby zostały przetransportowane do szpitali rejonowych z obrażeniami nie zagrażającymi ich życiu. Ewakuowano mieszkańców dwóch pobliskich domów. Służby miejskie powiadomiły, że w trakcie katastrofy w obiekcie nie przebywał nikt poza pracownikami budowlanymi. Do waszyngtońskiego incydentu doszło dokładnie w tydzień po częściowym zawaleniu się 12-piętrowego kondominium w Surfside na Florydzie. Według czwartkowych doniesień zginęło w niej co najmniej 18 osób , a 145 uważa się wciąż za zaginione.

PARTNERZY