Wicemarszałek Sejmu, Ryszard Terlecki napisał list do Swiatłany Cichanouskiej

8 czerwca 2021

Wicemarszałek Sejmu Ryszard Terlecki (PiS) poinformował, że napisał list do liderki białoruskiej opozycji Swiatłany Cichanouskiej „wyjaśniający z kim ma do czynienia” w kwestii projektu Campus Polska. Oświadczył, że nie będzie przepraszał za swój wpis w mediach społecznościowych.

 

W piątek Terlecki napisał na Twitterze, że „jeżeli Cichanouska chce reklamować antydemokratyczną opozycję w Polsce i występować na mityngu Trzaskowskiego, to niech szuka pomocy w Moskwie, a my popierajmy taką białoruską opozycję, która nie staje po stronie naszych przeciwników”. Słowa te padły w nawiązaniu do zaproszenia liderki białoruskiej opozycji na Campus Polska Przyszłości – wydarzenie organizowane na przełomie sierpnia i września przez ruch Rafała Trzaskowskiego Wspólna Polska.

Zapytany we wtorek przez dziennikarzy, czy przeprosi za swój wpis oświadczył, że tego nie zrobi. „Przepraszać z pewnością nie będę. Nie widzę powodu żeby ujawnić pewną sprawę, która się dopiero toczy. Nawet napisałem taki list do pani Cichanouskiej wyjaśniający z kim ma do czynienia zadając się z Campusem” – powiedział Terlecki dodając, że list „będzie publiczny”.

Na uwagę dziennikarzy, że Swiatłana Cichanouska ma do czynienia z politykami w Polsce odparł: „Ale to jest specyficzny rodzaj polityków i dobrze żeby o tym wiedziała”. W związku z piątkowym wpisem posłowie KO, a także koła Polska2050 i klubu Lewicy domagają się odwołania Terleckiego z funkcji wicemarszałka Sejmu.

PARTNERZY