Wimbledon: Iga Świątek awansowała do ćwierćfinału, mecz Huberta Hurkacza przerwany

9 lipca 2023

Iga Świątek awansowała do ćwierćfinału wielkoszlemowego turnieju tenisowego na trawiastych kortach Wimbledonu. W meczu 1/8 finału liderka światowego rankingu wygrała ze Szwajcarką Belindą Bencic 6:7 (4-7), 7:6 (7-2), 6:3. Rywalką Świątek w ćwierćfinale będzie Ukrainka Elina Switolina, która pokonała Białorusinkę Wiktorię Azarenkę 2:6, 6:4, 7:6 (11-9).

Hubert Hurkacz przegrywa z Serbem Novakiem Djokovicem 6:7 (6-8), 6:7 (6-8) w 1/8 finału tenisowego turnieju na trawiastych kortach Wimbledonu w Londynie. Spotkanie zostało przerwane, ze względu na ciszę nocną obowiązującą od 23.00 miejscowego czasu. Mecz zostanie dokończony w poniedziałek.