Reprezentantka Polski Katarzyna Kawa (fot.) awansowała do 2. rundy kwalifikacji wielkoszlemowego, tenisowego turnieju na trawiastych kortach Wimbledonu.
Polka w pierwszym meczu trzystopniowych kwalifikacji pokonała Szwajcarkę Susan Bandecchi 6:1, 6:3. Kolejną rywalką Kawy będzie lepsza z pary Luisina Giovannini (Argentyna) – Lucrezia Stefanini (Włochy). W 1. rundzie kwalifikacji odpadła Linda Klimovičová po porażce z Nowozelandką Lulu Sun 6:7, 5:7. W turnieju głównym wystąpią: broniąca tytułu Iga Świątek, Magdalena Fręch, Magda Linette i Maja Chwalińska. Ta ostatnia – finalistka tegorocznego French Open – otrzymała „dziką kartę”. W turnieju mężczyzn zagrają Kamil Majchrzak i Hubert Hurkacz.





