Władysław Kosiniak-Kamysz: Po nocnych atakach na Izrael polscy żołnierze i pracownicy na misji pokojowej w Libanie są bezpieczni

14 kwietnia 2024

Po nocnych atakach na Izrael polscy żołnierze i pracownicy na misji pokojowej w Libanie są bezpieczni – zapewnił wicepremier i minister obrony narodowej.

Władysław Kosiniak-Kamysz napisał w mediach społecznościowych, że osoby te zachowały w nocy i ciągle zachowują wszelkie procedury bezpieczeństwa. „W razie konieczności przebywają w schronach, wstrzymano też wyjazdy patrolowe poza bazy. Cały czas obserwujemy i analizujemy sytuację” – podkreślił szef MON we wpisie. Prezydenckie Biuro Bezpieczeństwa Narodowego potępia atak Iranu na Izrael. „Atak był jawnym i wymagającym potępienia aktem przemocy” – napisano w komunikacie BBN. Jak czytamy, w ocenie prezydenta Andrzeja Dudy konieczne jest zaprzestanie dalszej agresji i podjęcie natychmiastowych działań zmierzających do deeskalacji. BBN monitoruje rozwój wydarzeń po irańskim ataku, także pod kątem zagrożeń dla bezpieczeństwa Polski.

PARTNERZY