Właściciel kuponu Mega Millions wartego ponad miliard dolarów ma dwa tygodnie na złożenie deklaracji jak chce odebrać wygraną

12 września 2022

Posiadacz kuponu w Mega Millions wartego 1.337 miliarda dolarów ma coraz mniej czasu na zadeklarowanie jak chce odebrać nagrodę. W ciągu najbliższych 15 dni (do 27 września) powinien poinformować loterię stanową Illinois czy wygraną chce pobrać jednorazowo czy rozłożyć ją na raty na 29 lat.

Szczęśliwy los na którym znalazło się 6 liczb wylosowanych 29 lipca w Mega Millions został nabyty na stacji benzynowej w Des Plaines. „W przypadku tak wysokiej nagrody nie jest niczym niezwykłym, że zwycięzca potrzebuje trochę czasu, aby się o nią upomnieć” – powiedział dyrektor Illinois Lottery , Harold Mays. Dodał, że zdaje sobie sprawę z tego, iż osoba ta musi odpowiednio się przygotować od strony prawnej do zgłoszenia deklaracji wygranej. Przypomniał, że posiadacz kupony może pozostać anonimowy. Jeżeli jednak w ciągu tych najbliższych dwóch tygodni nie poinformuje loterii stanowej Illinois jak chce ją odebrać to dalej od czasu losowania ma na to dokładnie 12 miesięcy ale to już loteria narzuci w jakiej formie nastąpi wypłata. Zgodnie z zasadami Illinois Lottery Winner’s Handbook: „Zwycięzcy Lotto, Mega Millions i Powerball mają 60 dni od daty losowania, aby wybrać opcję gotówkową lub rozłożyć ja na roczne raty.” Nagroda w wysokości 1 337 miliarda dolarów byłaby wypłacana corocznie przez 29 lat, jeśli zwycięzca wybierze opcję jej rozłożenia a gdyby zdecydował się na jednorazowe pobranie wygranej to otrzyma czek na około 780.5 mln dolarów.   „Brak wyboru opcji płatności w ciągu 60-dniowego okresu czasu automatycznie spowoduje płatności w ratach” – czytamy w poradniku.

PARTNERZY