Wyniki czwartkowych spotkań EURO 2020

17 czerwca 2021

Holandia awansowała do 1/8 finału piłkarskich mistrzostw Europy. W meczu grupy C w Amsterdamie podopieczni selekcjonera Franka de Boera pokonali Austriaków 2:0 (1:0). Gole strzelali: Memphis Depay (11′ – karny) i Denzel Dumfries (67′). W innym czwartkowym spotkaniu tej grupy Ukraina wygrała z Macedonią Północną 2:1 (2:0).
W tabeli prowadzi Holandia (6 pkt) przed Austrią i Ukrainą (po 3 pkt). W ostatniej, 3. kolejce (21 czerwca) Ukraina zmierzy się w Bukareszcie z Austrią, a Holandia podejmie w Amsterdamie Macedonię Północną.

Natomiast Dania przegrała z Belgią 1:2 (1:0) w rozegranym w Kopenhadze meczu grupy B piłkarskich mistrzostw Europy. Gospodarze objęli prowadzenie w 2. minucie po golu Yussufa Poulsena. Wyrównał w 55. minucie Thorgan Hazard, a zwycięską bramkę dla „Czerwonych Diabłów” zdobył piętnaście minut później Kevin de Bruyne. W 10. minucie spotkanie przerwano na chwilę. W ten sposób okazano wsparcie zawodnikowi gospodarzy Christianowi Eriksenowi, który po zawale serca w sobotnim spotkaniu z Finlandią przebywa w szpitalu niedaleko stadionu Parken w Kopenhadze. Piłkarze obu drużyn oraz arbiter Björn Kuipers przez kilkadziesiąt sekund, wspólnie ze skandującymi imię Eriksena kibicami, bili brawo, aby oddać szacunek Duńczykowi. Moment wybrano nieprzypadkowo – właśnie z „dziesiątką” na koszulce gra pomocnik Interu Mediolan. W środę w innym spotkaniu tej grupy Rosja pokonała Finlandię 1:0 (1:0).