Z kolarskich tras

24 marca 2024

Słoweniec Tadej Pogačar (UAE Team Emirates) triumfował w kolarskim Wyścigu Dookoła Katalonii. Pogačar wygrał także ostatni 7. etap – 145 km ze startem i metą w Barcelonie. Drugie miejsce na mecie 7. etapu zajął Francuz Dorian Godon (Decathlon AG2R La Mondiale), a trzeci był jego rodak Guillaume Martin (Cofidis). W klasyfikacji generalnej Pogačar wyprzedził Hiszpana Mikela Landę (Soudal Quick-Step, +3:41), a trzeci był Kolumbijczyk Egan Bernal (INEOS Grenadiers, +5:03).

Mads Pedersen (Lidl-Trek) wygrał 86. edycję kolarskiego klasyka Gandawa-Wevelgem. Duńczyk na finiszu wyprzedził obecnego mistrza świata Holendra Mathieu van der Poela (Alpecin-Deceuninck). Trzecie miejsce ze stratą 16 sekund zajął Belg Jordi Meeus (Bora-hansgrohe), a tuż za podium uplasował się jego rodak Jasper Philipsen (Alpecin-Deceuninck). Z Polaków Kamil Małecki (Q36.5 Pro Cycling Team) zajął 30. miejsce, a jego kolega z grupy Szymon Sajnok został sklasyfikowany na 91. pozycji. Wyścigu nie ukończyli Kamil Gradek (Polska/Bahrain-Victorious), Filip Maciejuk (Polska/Bora-hansgrohe), Stanisław Aniołkowski (Polska/Cofidis). Gandawa-Wevelgem, to kolejny belgijski wyścig najwyższej kategorii World Tour. Jednak najważniejszy klasyk w Belgii to wyścig – Dookoła Flandrii, który odbędzie się w następną niedzielę.