Z kortów tenisowych

11 stycznia 2022

Urszula Radwańska odpadła w pierwszej rundzie kwalifikacji do wielkoszlemowego turnieju tenisowego Australian Open. Polka przegrała 5:7, 6:1, 5:7 z Holenderką Indy De Vroome.

Kacper Żuk odpadł w pierwszej rundzie kwalifikacji do wielkoszlemowego turnieju tenisowego Australian Open. Polak przegrał 6:4, 1:6, 2:6 z Brytyjczykiem Liamem Broadym.

Iga Świątek i Hubert Hurkacz znaleźli się wśród rozstawionych w zbliżającym się wielkoszlemowym turnieju tenisowym Australian Open. Świątek została rozstawiona z numerem siódmym, a Hurkacz z dziesiątką. Z jedynkami zagrają Australijka Ashleigh Barty i Novak Djokovic, Przy czym start Serba wciąż stoi pod znakiem zapytania w związku z tym, że nie poddał się on szczepieniu na COVI-19 i nie spełnił wymogu organizatorów imprezy. Turniej główny Australian Open rozpocznie się w poniedziałek.

Magdalena Fręch odpadła z turnieju tenisowego w Sydney. Polka w I rundzie turnieju głównego przegrała z Rumunką Eleną-Gabrielą Ruse 2:6, 6:3, 4:6. Wcześniej Fręch wygrała dwa mecze w kwalifikacjach do tego turnieju – z Australijką Alianą Parnaby 6:2, 6:2 i Francuzką Oceane Dodin 6:2, 7:5.

Szymon Walków i Czech Jiri Vesely awansowali do II rundy debl a tenisowego turnieju w Sydney. Polsko-czeska para pokonała w pierwszej rundzie Ukraińca Denysa Mołczanowa i Białorusina Andrieja Wasilewskiego 4:6, 7:6 (7-2), 10-8. W kolejnej rundzie Polak i Czech zagrają z rozstawionymi z numerem drugim Kolumbijczykami Juanem-Sebastianem Cabalem i Robertem Farahem.

Alicja Rosolska i Nowozelandka Erin Routliffe awansowały do ćwierćfinału deblowego turnieju tenisowego w Adelajdzie. W pierwszej rundzie pokonały Australijki Annerly Poulos i Tinę Nadine Smith 6:1, 6:1. W walce o półfinał dojdzie więc do „polskiego meczu” – Rosolska i Routliffe zagrają z Katarzyną Piter i Martą Kostjuk, które w pierwszej rundzie wygrały ze Słowaczką Kristiną Kucovą i Brytyjką Tarą Moore 6:3, 6:0.

Jan Zieliński i Aleksander Bublik awansowali do 1/8 finału debla tenisowego turnieju ATP na twardych kortach w Adelajdzie. W meczu 1. rundy Polak i reprezentant Kazachstanu pokonali Australijczyków Caluma Puttergilla i Adama Taylora 6:1, 4:6, 10-8. Następnymi rywalami Zielińskiego i Bublika będą rozstawieni z numerem „8” Bośniak Tomislav Brkić i Serb Nikola Ćaćić.

PARTNERZY