Z kortów tenisowych

1 maja 2024

Elena Rybakina kolejną półfinalistką tenisowego turnieju WTA w Madrycie. W wewnątrzkazachskim ćwierćfinale, rozstawiona z „czwórką” Rybakina pokonała Julię Putincewą 4:6, 7:6 (7-4) i 7:5. Następną rywalką Rybakiny będzie zwyciężczyni meczu między Rosjanką Mirrą Andriejewą a wiceliderką światowego rankingu, Białorusinką Aryną Sabalenką. We wtorek do półfinału awansowała Iga Świątek, która w czwartek zmierzy się z Amerykanką Madison Keys.

Rafael Nadal odpadł w 1/8 finału tenisowego turnieju w Madrycie. Hiszpan, który wraca po przerwie spowodowanej kontuzjami przegrał z Czechem Jirim Lehecką 5:7, 4:6. W tej samej fazie rywalizację zakończył Hubert Hurkacz. Polak uległ także w dwóch setach Amerykaninowi Taylorowi Fritzowi 6:7, 4:6.