Katarzyna Kawa nie zagra w głównej drabince wielkoszlemowego tenisowego turnieju French Open w Paryżu. Polka uległa w półfinale kwalifikacji niżej sklasyfikowanej w rankingu Amerykance Claire Liu 3:6, 0:6. Na tym samym etapie kwalifikacji zwyciężyła Maja Chwalińska, pokonując Francuzkę Carole Monnet 6:0, 6:1. W meczu decydującym o awansie Chwalińska zagra z Holenderką Suzan Lamens.
Polsko-słoweński duet Katarzyna Piter – Nika Radisić awansował do półfinału debla tenisowego turnieju rangi WTA 250 stolicy Maroka, Rabacie. Piter i Radisić wygrały w ćwierćfinale z japońsko-tajwańską parą Shuko Aoyama – Liang En-shuo 7:5, 6:4.
Magdalena Fręch odpadła w II rundzie tenisowego turnieju WTA w Strasburgu. Fręch (49 WTA) przegrała z Kanadyjką Leylah Fernandez (24 WTA) 4:6, 6:3, 4:6.





