Zawodnik Columbus Blue Jackets Matiss Kivlenieks zginął na skutek wypadku związanego z wybuchem fajerwerków

5 lipca 2021

Bramkarz reprezentacji Łotwy i grającej w lidze NHL drużyny Columbus Blue Jackets Matiss Kivlenieks zginął w niedzielę w wyniku wypadku związanego z wybuchem fajerwerków – poinformowała w poniedziałek lokalna policja w Novi w stanie Michigan. Hokeista miał 24 lata. Jak podała agencja AP, autopsja przeprowadzona w hrabstwie Oakland w Michigan wykazała, że Kivlenieks zginął w wyniku ran klatki piersiowej zadanych przez wybuch fajerwerku moździerza.

 

 

Do zdarzenia doszło podczas prywatnej imprezy z okazji amerykańskiego święta niepodległości w Novi w Michigan. Tuż po odpaleniu fajerwerków, wyrzutnia przechyliła się, wysyłając ładunki w stronę uczestników imprezy. Łotysz, który razem z innymi był w jacuzzi, próbował wyjść z wanny, kiedy prawdopodobnie został trafiony pociskiem. Kivlenieks został przewieziony do szpitala, gdzie stwierdzono jego zgon. Początkowo miejscowa policja sugerowała, że przyczyną śmierci było poślizgnięcie się mężczyzny i uderzenie głową o beton.

„Jesteśmy zszokowani i zasmuceni stratą Matissa Kivlenieksa i przekazujemy najgłębsze wyrazy współczucia jego matce, Astridzie, jego rodzinie i przyjaciołom w tym strasznym czasie. Kivi był niezwykłym młodym człowiekiem, który witał każdy dzień i każdego z uśmiechem” – oświadczył dyrektor sportowy Blue Jackets John Davidson. „Niebo zyskało naprawdę dobrego bramkarza i jeszcze lepszą osobę. Tylko że o wiele za wcześnie” – napisał na Twitterze były kolega z drużyny Nick Foligno.

24-letni Łotysz był częścią drużyny z Columbus w stanie Ohio od 2017 r. W tym czasie zagrał w ośmiu meczach. Występował też w hokejowej reprezentacji Łotwy. Kivlenieks nie był jedyną ofiarą fajerwerków wystrzeliwanych w dzień niepodległości. Podobny los spotkał przynajmniej jedną inną osobę, 41-letniego mieszkańca Hartford City w Indianie, który również zginął raniony odłamkami od moździerza.

PARTNERZY