Złoty Puchar CONCACAF: Znamy ćwierćfinalistów

21 lipca 2021

We wtorek na odbyły się ostatnie mecze fazy grupowej piłkarskiego Złotego Pucharu CONCACAF. Kostaryka pokonała Jamajkę 1:0 (0:0), a bramkę zdobył Bryan Ruiz (53′). Od 72. minuty zwycięska drużyna grała mecz w osłabieniu, po czerwonej kartce dla Leonela Moreiry. Surinam pokonał Gwadelupę 2:1 (1:1). Bramki dla zwycięskiej drużyny zdobywali Gleofilo Vlijter (14′) oraz Nigel Hasselbaink (79′), a gola kontaktowego dla przegranych strzelił Matthias Phaeton (20′). Gwadelupa od 29. minuty grała mecz w dziesięciu zawodników na boisku po otrzymaniu czerwonej kartki przez Kelly’ego Irepa. W meczu z Hondurasem lepszy okazał się występujący gościnnie w turnieju – Katar. Drużyna z Azji wygrała 2:0 (1:0). Bramki zdobywali Homan Ahmed (25′) i Abdulaziz Hatim (90+4′. W 41. minucie rzutu karnego nie wykorzystał Katarczyk Akram Afif. W ostatnim spotkaniu fazy grupowej Panama pokonała Grenadę 3:1 (2:0). Dla Panamczyków gole strzelali Alberto Quintero (7′) i Jose Rodriguez (27′, 64′), natomiast honorowe trafienie dla reprezentacji Grenady zaliczył Roma Frank (76′). W ćwierćfinałach zmierzą się: Katar z Salwadorem, Meksyk z Hondurasem, Kostaryka z Kanadą i USA z Jamajką.