Zwycięstwo Polski nad Turcją, urazy Świderskiego i Lewandowskiego

10 czerwca 2024

Piłkarska reprezentacja Polski wygrała z Turcją 2:1 (1:0) w rozegranym na warszawskim PGE Narodowym meczu towarzyskim. Dla zespołu selekcjonera Michała Probierza był to ostatni sprawdzian przed rozpoczynającymi się w piątek mistrzostwami Europy w Niemczech.

„Biało-Czerwoni” objęli prowadzenie w 12. minucie za sprawą Karola Świderskiego, który celebrując gola spadł na ziemię tak niefortunnie, że skręcił nogę. Kilka minut później napastnika zmienił Krzysztof Piątek. Z kolei asystujący przy trafieniu Robert Lewandowski, dla którego to 150. spotkanie w narodowych barwach, w 32. minucie opuścił boisko po konsultacji z lekarzami. Wyrównał Barış Alper Yılmaz (77′). Zwycięską bramkę w 90. minucie zdobył Nicola Zalewski. Pierwsze spotkanie w mistrzostwach Europy reprezentacja Polski rozegra w niedzielę. Jej przeciwnikiem w Hamburgu będzie Holandia. W fazie grupowej „Biało-Czerwoni” zmierzą się także 21 czerwca w Berlinie z Austriakami oraz cztery dni później w Dortmundzie z Francuzami.