Przed ostatnia odslona

7 maja 2015

Przerwa w rozgrywkach ligowych spowodowana Swietem Zmarlych, jest przedostatnia w tym roku dla druzyn klubowych. W tabeli ligowej prowadzi Amica i chyba wlasnie zespol z Wronek najbardziej zaluje, ze w tak korzystnym dla nich momencie nastapila przerwa w rozgrywkach. Zdarza sie, ze tego typu przerwy wplywaja negatywnie na jedne zespoly, a mobilizujaco na inne. Dlatego nigdy nie mozna przewidziec w jakiej dyspozycji zobaczymy druzyny po dziesieciodniowej przerwie. Z przerwy napewno cieszy sie warszawska Legia. Zespol z Lazienkowskiej gra bardzo nierowno w rundzie jesiennej i oprocz meczow bardzo dobrych, zdarzaja sie Legionistom wpadki. Do takich nalezy zaliczyc zakonczony remisem mecz z Groclinem. Podzial punktow w tym meczu spowodowal, ze prowadzaca w tabeli Amica odskoczyla Legii w tabeli i nie bedzie latwo dogonic ja w rundzie wiosennej. Spokojnie kompletuje punkty krakowska Wisla. Po zwyciestwie 4:0 z Gornikiem Leczna, zespol z Krakowa znajduje sie tuz za Amica i w kazdej chwili moze objac przodownictwo w ekstraklasie. Do gry powrocili Arkadiusz Glowacki i Mauro Cantoro, co bardzo wzmocnilo krakowska jedenastke. Dol tabeli pozostaje bez zmian. Pomimo, ze na Konwiktorskiej przy zapalonych swiatlach, jest jasniej niz na Legii, to zespol Polonii nie zanotowal jeszcze w tym sezonie zwyciestwa. Podobnie jak Gornik Polkowice, ktory nadal placi frycowe w pierwszoligowym towarzystwie. Rzadko sie zdarza, aby zespol stracil 2 bramkarzy podczas jednego meczu. A takie wlasnie zdarzenie mialo miejsce, podczas meczu Wisly Plock z Widzewem. Widzewiacy konczyli mecz z zawodnikiem z pola w bramce, dlatego zwyciestwo Wisly bylo w tym meczu nieuniknione. Zwyciestwo zanotowal wreszcie Gornik Zabrze, pokonujac na wlasnym boisku Odre Wodzislaw. Nie byloby w tym nic niezwyklego, gdyby nie fakt, ze zespol Odry przyjechal do Zabrza opromieniony niedawnym zwyciestwem z krakowska Wisla.

W listopadzie zobaczymy ponownie nasza reprezentacje. Na boisku Legii w Warszawie polska reprezentacja podejmowac bedzie reprezentacje Wloch. A w kilka dni pozniej, tym razem na boisku w Plocku zagra towarzysko z reprezentacja Serbii/Czarnogory. Niestety nie ma juz wielkiego entuzjazmu wsrod kibicow zwiazanego z wystepami bialo – czerwonych. Zakonczone niedawno eliminacje do Mistrzostw Europy, w ktorych skompromitowalismy sie i doprowadzilismy do tego, ze wyprzedzila nas w grupie nawet reprezentacja Lotwy, pozostawily duze niezadowolenie wsrod kibicow. Reprezentacja bedzie musiala od poczatku odbudowywac zaufanie kibicow, a to nie bedzie wcale takie latwe. Kibice Legii, maja nadzieje, ze na mecz z Wlochami powolany bedzie Jacek Zielinski. Obronca Legii byl najlepszym zawodnikiem na boisku w meczu z Groclinem. Ale szczegolne znaczenie ma fakt, ze Jackowi brakuje tylko jednego meczu do magicznej liczby szescdziesiat. Wystapienie w 60 meczach reprezentacji Polski, to wejscie zawodnika do elitarnego grona pilkarzy tworzacych Klub Wybitnego Reprezentanta. Jestem pewien, ze selekcjoner nie zapomni w tym meczu o pilkarzu, ktory nie tylko sprawowal funcje drugiego kapitana reprezentacji Polski w trakcie eliminacji i na Mistrzostwach Swiata w Korei 2002, ale przede wszystkim jest znakomitym zawodnikiem i wielkim autorytetem dla tysiecy mlodych adeptow pilki noznej w Polsce.