Polskie Radio w Chicago – PolskiFM i Wietrzne Radio to wiadomości z Polski, wiadomości z Chicago, USA oraz najlepsza muzyka!

Polski jest jednym z najczęstszych obcych języków słyszanych w Chicago. Nic więc dziwnego, że mieszkający tam Polacy, chcą wiedzieć co dzieje się w ich rodzimym kraju. Wiadomości z Polski wciąż są dla nich ważne, tak samo, jak i te z Chicago. Najbardziej przystępnym sposobem na stały kontakt z tym, co dzieje się za oceanem okazało się polskie radio. Dostarcza ono nie tylko wiadomości, ale także listę przebojów, które umilają dni.

Wietrzne Radio „Informacja i rozrywka”

5 czerwca 2000 roku powstało polskie radio fm na częstotliwości 92.7 FM. Jest to największy autorski program nadawany w tygodniu w Chicago dostępny jako polskie radio online. Hasłem przewodnim Wietrznego Radia jest „Informacja i rozrywka”. Stacja radiowa nadawana jest w pięciu stanach: Iowa, Indiana, Michigan, Illinois i Wisconsin. Dzięki temu 70% polskich mieszkańców z Chicago i okolic słucha na antenie tego radia wiadomości z Polski.

PolskiFM

PolskiFM.com nadaje od poniedziałku do piątku rano w godzinach 5-12 oraz po południu od 2 do 7 wieczorem. Na antenie Wietrznego Radia można usłyszeć wiadomości z Polski, wiadomości z Chicago i z USA oraz listy przebojów. Oprócz tradycyjnych audycji PolskiFM prowadzi także inne programy, takie jak Kartka z kalendarza, Z kulturą na weekend czy Pieprzyk polonijny.

Wśród prowadzących audycje radiowe znajdują się znane i lubiane nazwiska. Dzięki nim polski akcent wciąż mocno wybrzmiewa w Chicago i można go usłyszeć na częstotliwości 92.7 FM. O najnowsze wieści dotyczące muzyki dba Marek Niedźwiecki w programie Za Kulisami Muzyki. Z kolei Przemysław Garczarczyk zainteresuje sportem nawet największego laika.

Ludzie odpowiedzialni za sukces Wietrznego Radia

Gdyby nie ich miłość do Polski, z pewnością nie byłoby radia PolskiFM.com. To oni sprawili, że polskie radio online jest tak chętnie słuchane przez Polonię w Chicago!
O kim mowa?
Przede wszystkim o Januszu Bosowskim, który jest współzałożycielem Wietrznego Radia i można go usłyszeć na antenie. Ma nadzieję, że jego przygoda z polskim radiem fm będzie trwała już wiecznie. Tuż obok niego, na straży polskiego języka i wiadomości stoi Maciek Baran, który jest prowadzącym radia PolskiFM. Już w przeszłości można było dostrzec jego miłość do polskiego klimatu. Był on bowiem współwydawcą „Kalendarza polonijnego”, a także w ramach „walki z nudą” prowadził polskie imprezy okolicznościowe. Na koniec nie sposób nie wspomnieć o Aleksandra Majkowska Smith, która swoją wiedzę na temat tego co polskie, przeniosła do USA. Poza rozpowszechnianiem języka polskiego w Stanach, można usłyszeć ją także na antenie PolskiFM.

Jaki z tego wniosek? Jedno jest pewne. Z takim zapleczem programowym oraz prowadzącymi, jakie posiada Wietrzne Radio z Chicago, każdy znajdzie coś

PARTNERZY