Chodź się kochać

06/21/2021 - 06/27/2021

„Chodź się kochać” to pierwsza premierowa piosenka Varius Manx i Kasi Stankiewicz od czasu wydania płyty „Ent” w 2018 roku. „Chodź się kochać”, niezwykle pozytywna piosenka Varius Manx i Kasi Stankiewicz, to taka muzyczna forma „przypominajki”, że tu i teraz jest czas, by kochać się, dbać o miłość i korzystać z tego daru. Utwór autorstwa Roberta Jansona i Kasi Stankiewicz nie zawiedzie fanów zespołu, charakterystyczna muzyczna lekkość i ciepła barwa głosu Kasi to gwarancja, że po wysłuchaniu piosenki będziecie ją nucić cały dzień. William Szekspir napisał kiedyś, że jeśli muzyka jest pokarmem miłości, gra dalej…jest szansa ze z tą piosenką będzie podobnie, dobry instrumentalny przekaz muzyczny połączony z tekstem dającym nadzieję, tworzą spójną całość – komentuje Robert Janson.

Niezależnie od czasów, a wydaje się, że w szczególności właśnie dziś potrzebujemy ciepła, bliskości, wsparcia. Osobiście znajduję to nie od dziś w muzyce, ale także w cieple innego ciała. Bliskość to bardzo przyjazny stan, od niej już tylko „rzut beretem” do szeptów, pocałunków i cielesno – mentalnego spełnienia. Wytaczam śmiało tezę, że gdyby ludzie częściej korzystali z tej cielesnej atencji, świat byłby piękniejszy. Potraktujmy tą piosenkę jako pocałunek rozpuszczający złe zaklęcia oraz przypomnienie, że miłość jest jedną z piękniejszych form spędzania czasu dedykowanych człowiekowi do korzystania i czerpania z niej radości, dobrego humoru i luzu – powiedziała Kasia Stankiewicz.

Klip do piosenki nieprzypadkowo nagrywany był we Wrocławiu. To tutaj po latach przerwy Kasia Stankiewicz ponownie spotkała się z Varius Manx na deskach muzycznej sceny, to także tutaj zespół zaprezentował swój utwór „Biegnij” na ceremonii otwarcia Igrzysk The World Games 2017, który był oficjalnym hymnem tych Igrzysk.

W teledysku będziemy mogli podziwiać piękne widoki niezaprzeczalnie uroczego miasta Wrocławia – historycznej stolicy Dolnego Śląska. Teledysk do piosenki „Chodź się kochać” wyprodukował Marcin Ziółko.

PARTNERZY