Pochodnia

01/24/2022 - 01/30/2022

Zespół T.Love w 2017 roku zawiesił swoją działalność. Teraz muzycy wracają ze zdwojoną siłą. Z okazji 40-lecia działalności artystycznej, postanowili przygotować dla fanów niespodziankę – nowy album.

Było zawieszenie w 2017 roku. Byliśmy wszyscy sobą zmęczeni, co jest charakterystyczne dla starych zespołów. Nie wiedziałem wtedy, ile to będzie trwało. Myślałem o tym długo, ze fajnie by było uczcić w jakiś sposób 40-lecie zespołu, które przypada na rok 2022. Pomyślałem, że fajnie by było zebrać jeden z lepszych składów i nagrać nowy album. Tak powstał album „Hau! Hau!”

Przygotowania nad nowym albumem wciąż trwają. Nasza reporterka wybrała się także na plan jednego z teledysków. Na miejscu porozmawiała nie tylko z muzykami, ale także z reżyserką klipu. – „Koncepcja jest taka, że korzystamy z archiwaliów, przez to, że mamy 5-osobowy skład kultowy z początków zespołu T.Love, chcemy nawiązać do tego, co było kiedyś. Mamy archiwalia, stare artykuły, zdjęcia i mamy też Łukasza, aktora, który się wciela w rolę młodego Muńka Staszczyka” – powiedziała Marta Kacprzak, reżyserka. „Pochodnia” to pierwszy singiel promujący nowy, wydany po 6 latach przerwy, album T. Love „Hau! Hau!”, nagrany w klasycznym Kingowym składzie.

Na planie gościnnie pojawiła się także Kasia Sienkiewicz z zespołu Kwiat Jabłoni. Jak przyznała, ta współpraca była dla niej przyjemnością. Od najmłodszych lat słuchała utwory – Wraca się fajnie, ale jeszcze fajniejsze jest to, że jest z czym wrócić, bo nowa płyta zapowiada się świetnie. Nie jest to odcinanie kuponów, tylko nowa wiara, nowe siły we wszystko, co było i co może się zdarzyć. Czuje się wspaniale. Robota w tym zespole to najlepsze co mi się w życiu przytrafiło – podsumował Paweł Nazimek, basista. T.Love, które puszczała jej mama.

PARTNERZY